Asociace metodiků - Association of Teacher Educators
 

Projekty a granty

Granty na roky 2014 až 2020: Erasmus+, Comenius, Grundtvig

Získejte Grant a zúčastněte se obecného, metodického a/nebo jazykového kurzu, konference nebo job-shadowing.   

Pro získání grantu Socrates můžete využít databáze více než 250 kurzů na www.grastajaz.cz a další nabídku s podpůrnými informacemi k žádosti. Na těchto stránkách můžete kurzy vyhledávat podle místa, zaměření, termínu a dalších kriterií. Navštívit můžete školu, vyzkoušet job shadowing či . Naleznete zde také odkazy na další zajímavosti a inspiraci k výuce anglického jazyka. Další informace o plánovaných kurzech pro další kalendářní a školní rok v češtině si také můžete vyžádat od czechrep@tiscali.cz a grastajaz@gmail.com.

Oborová skupina pro Aj - projekt NUV 2012

Byli nominováni členové AMATE do oborové skupiny pro Aj, která se bude zabývat z odborného hlediska následující problematikou: poskytování odborného názoru k problematice oboru, inovace pedagogické praxe, rozvoj oboru vzdělávání. Členové skupiny jsou pouze profesionálové s praxí a svou prací se budou snažit posunovat a měnit vzdělávání směrem ke zvýšení kvality pedagogické praxe. Za AMATE byli nominovány pro SŠ Bohdana Navrátilová a Michaela Trnová, pro ZŠ Hana Tröglová. Dále se na projektu podílí i Martina Hulešová (Šj).

Granty na roky 2011 až 2012: Comenius, Grundtvig, Erasmus

Získejte Grant Comenius a zúčastněte se obecného, metodického a/nebo jazykového kurzu.

Pro získání grantu Socrates můžete využít databáze více než 250 kurzů a další nabídku s podpůrnými informacemi k žádosti. Na těchto stránkách můžete kurzy vyhledávat podle místa, zaměření, termínu a dalších kriterií. Navštívit můžete školu, vyzkoušet job shadowing či . Naleznete zde také odkazy na další zajímavosti a inspiraci k výuce anglického jazyka. Další informace o plánovaných kurzech pro další kalendářní a školní rok v češtině si také můžete vyžádat od czechrep@tiscali.cz socrates_grant@centrum.cz.

Standardy pro vzdělávání

AMATE se zapojila intenzivně od roku 2011 do diskuse ke standardům stanoveným pro MŠMT pro předškolní vzdělávání a anglický jazyk. Tento projekt neustále probíhá a diskuse se intenzivně vede; hlavními zástupci AMATE v problematice standardů jsou Zdeňka Hartingerová, Ludmila Balíková a Jana Čadová, která naše členy o aktuálním dění pravidelně informuje. Všichni členové AMATE mají možnost se do diskuse intezivně zapojit na interním diskusním foru AMATE.

Národní projekt k problematice CLIL 2009 - 2011

Tento projekt probíhal v letech 2009 - 2011. Partnery NIDV je spolu s AMATE také VÚP a projekt je celkově zaměřen na "Obsahově a jazykově integrované vyučování na 2. stupni ZŠ a nižším stupni víceltých gymnázií", a to ve všech krajích ČR kromě Prahy. AMATE v projektu zajišťovalo lektorský tým a práce na metodických materiálech. Ke spolupráci za AMATE byly partnerem, NIDV, přizvány Jana Čadová, Michaela Čaňková, Ivana Chmelařová, Jana Jílková, Gabriela Klečková a Naděžda Vojtková. V rámci udržitelnosti projektu CLIL je k dispozici elektornická podoba metodické příručky a pracovních listů - klikněte ZDE.

 Sponzoři

Britská rada - sponzor AMATE

Oxford University Press - sponzor AMATE

Link Language School - sponzor AMATE

img_list/logo/sponsors/CUP.jpg

 Newsletter
 Partneři

www.iatefl.org - IATEFL - International Association of Teachers of English as a Foreign Language

www.atecr.cz - ATEČR - Association of Teachers of English of the Czech Repulic

www.aus-ape.cz - AUŠ-APE - Asociace učitelů španělštiny

www.msmt.cz - MŠMT - Ministerstvo školství a tělovýchovy ČR

www.nidv.cz - Národní institut pro další vzdělávání

img_list/logo/partners/AJS_logo.jpg img_list/logo/partners/BRIDGE_barva_small.jpg img_list/logo/partners/LAKMA_logo4.jpg img_list/logo/partners/langevo-logo_amate.jpg img_list/logo/partners/drive.jpg